Floating terapija ali senzorična deprivacija je preprost, a celovit, predvsem pa izrazito individualen terapevtski postopek. Levji delež terapije namreč predstavlja posameznikovo spopadanje z okoljem, ki mu je odvzeta vsakršna dražljajska stimulacija. Morda tu tiči razlog, da terapiji pravimo tudi “umetnost floatinga.”
T.i. senzorično deprivacijsko okolje je temelj floating terapije. Gre za okolje, v katerem je dotok čutnih signalov omejen ali povsem prekinjen. Zaradi svetlobne in zvočne izolacije, ki preprečuje vdor svetlobe in zvoka v prostor, ter vode v komori, ki je ogreta na temperaturo telesa (35-37 °C) in skrbi za občutek odvzema tipalnih sposobnosti, se del človeških možganov “ugasne”. Največje zasluge za to pa ima visoka koncentracija grenke soli v vodi, ki se bori z gravitacijsko silo in omogoči telesu, da se obdrži na gladini vode, da na njej lebdi, da floata. Telo in um se lahko povsem sprostita, medtem pa Epsom sol z visoko vsebnostjo magnezijevega sulfata skrbi za rehabilitacijo in regeneracijo telesnih struktur/tkiv. Analitični del naših možganov lahko v takem okolju “preda štafetno palico” kreativnemu delu, kjer se odvijajo različni procesi vizualizacije in imaginacije. Pot v višja stanja zavesti je na stežaj odprta. Lebdenje v komori tako omogoča pomoč na fizičnem, psihološkem in umskem nivoju. V tem se skriva čarobna moč floatanja, kjer se iz nič začne vse.
V podjetju Floating_Island se lahko pohvalimo z najvišjim standardom kakovosti na področju relaksacijske terapije lebdenja na vodi v Sloveniji ter osebnim in profesionalnim pristopom do naših strank.